تجارت الکترونیک

چگونه ترافیک فروشگاه اینترنتی را افزایش دهیم؟

چگونه ترافیک فروشگاه اینترنتی را افزایش دهیم؟
نوشته‌ی فاطمه

بعد از راه‌اندازی فروشگاه‌های اینترنتی، جذب و افزایش ترافیک فروشگاه یکی از بزرگ‌تریم دغدغه‌ی صاحبان این کسب‌و‌کارها است. اما چگونه ‌می‌توانیم برای وبسایتی که به تازگی را‌ه‌اندازی کرده‌ایم ترافیک جذب کنیم؟

در ادامه روش‌های افزایش ترافیک فروشگاه‌های اینترنتی که کم‌تر به آنها توجه شده است را می‌خوانید.

۱. وبلاگ‌نویسی و تولید محتوای با ارزش و با کیفیت

یکی از رازهای بازاریابی محتوا این است که مشتری محور باشد. از مشتری‌هایتان بپرسید چرا برند شما به دیگران ترجیح داده اند، برند شما برای آنها چه مفهومی دارد و برند شما چه نوع احساسی در آنها ایجاد می کند.

۲. تهیه‌ی ویدئوهایی برای معرفی محصولات فروشگاه‌تان

ویدیو یک ابزار قدرتمند فروش است که اطلاعات درست را در زمان درست در اختیار مشتری قرار می دهد.

۳. خرید شکل‌های مختلف دامنه وبسایت‌تان برای جلوگیری از اشتباهات تایپی

این استراتژی را اغلب کسب و کارهای آنلاین دست کم می گیرند. اغلب شرکت ها بر خرید انواع مختلف دامنه ها مثل .org یا .net تمرکز دارند اما خطاهای تایپی را در نظر نمی گیرند.

۴. استفاده‌ی هدفمند از رسانه‌های اجتماعی برای افزایش ترافیک

رسانه‌های اجتماعی فرصتی برای برندهای فروشگاه های آنلاین هستند تا با مشتری هایشان در تعامل باشند. از سوال پرسیدن، نگران بودن و توجه صادقانه به طرفدارانتان خجالت نکشید. وقتی مشتری ها بدانند که برای شما مهم هستند، آنها نیز به شما اهمیت می دهند.

۵. استفاده از ابزارهای مختلف برای معرفی محصولات

هر روز ابزارهای جدیدی روانه بازار می شود که می تواند به شما در پیشرفت فروشگاه ه آنلاینتان کمک کند. یکی از این ابزارها که می تواند به فروش شما کمک زیادی کند ابزاری است که حساب اینستاگرام شما را به یک فروشگاه تبدیل می کند.

۶. تشویق کاربران به ثبت نظر و انتقاد و پیشنهاد

اول اینکه نظرات کاربران محتوایی مرتبط و منحصر به فرد است. دوم اینکه نظرات کاربران صفحات استاتیک را همچنان تازه نگه می دارد و موتورهای جستجو نیز عاشق صفحاتی هستند که بطور مداوم با محتوای جدید به روز می شوند. سوم اینکه افرادی که برای درج نظر وقت می گذارند معمولا کسانی هستند که تجربه خود را با دوستانشان به اشتراک می گذارند.

جزئیات بیشتر را در مقاله‌ی ۶ روش دست کم گرفته شده برای افزایش ترافیک فروشگاه های اینترنتی در وبلاگ کاموا بخوانید.

درباره نویسنده

فاطمه