بازاریابی و فروش

اشتباهات رایج در مورد سئو

اشتباهات رایج در مورد سئو
نوشته‌ی فاطمه

همین مبحثی به نام Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی موتور های جستجو وجود دارد که منظور از آن رعایت هر چه بیشتر استاندارد های ارائه شده از سوی موتور های جستجو می باشد . به این فرایند بهینه سازی ، به اختصار SEO یا در فارسی سئو گفته می شود .

سئوی خوب می تواند نتایج حاصل از جستجوی مرتبط با سایت شما را در موتور های جستجوی معروفی مانند گوگل و بینگ افزایش دهد و بدون شک اگر این سایت مانند یک فروشگاه اینترنتی مرتبط با کسب و کار شما باشد ، فروش شما نیز افزایش پیدا می کند . اما در سال های اخیر تصورات غلطی در مورد سئوی سایت به وجود آمده که در ادامه این مقاله قصد داریم به اشتباهات رایج در مورد سئو اشاره کنیم که می تواند کمک بسیاری در افزایش بازدید سایت شما کند ، پس در ادامه با ما همراه باشید.

اشتباهات رایج در مورد سئو:

 – ثبت سایت در موتور های جستجو

ثبت یک سایت در موتور های جستجو می تواند تاثیرات نسبتا خوبی در سئو داشته باشد اما سایت های بسیاری وجود دارند که علارقم اینکه در موتور های جستجو ثبت نشده اند از سئو بسیار خوبی برخوردارند . اما مهم تر این است که ابتدا سایت خود را به طور کامل آماده کنید و سپس آن را به موتور های جستجو معرفی کنید .

 – متاتگ اهمیت زیادی برای گوگل دارد

گوگل در سال های اخیر تلاش بسیاری کرده تا کاربرانش مطلع شوند که دیگر متا تگ برای گوگل از اهمیت بالایی برخوردار نبوده و در نتایج جستجو تاثیری ندارد اما همچنان عده ای فکر می کنند استفاده از متاتگ می توند موجب تقویت بیشر سئو سایت آن ها شود .

 – شبکه‌های اجتماعی سئو سایت را گارانتی می کنند

بدون شک شبکه های اجتماعی دارای تاثیراتی بر روی سئو سایت نیز می باشند اما به تنهایی نمی توانند تضمین افزایش رتبه سایت را بدهند اما یک شبکه اجتماعی می تواند تعداد بازدید سایت شما را افزایش دهد .

 – لینک و کلمات

یکی از مهم ترین مسائل در ساخت لینک ، استفاده از کلمه مناسب برای آن است به این صورت که اگر قرار است به وبلاگ کاموا لینک دهیم از کلمه وبلاگ کاموا برای لینک استفاده کنیم و از کلماتی چون اینجا ، لینک و … برای آن استفاده نکنیم .

 – سئو سایت نیازمند یک متخصص است

بدون شک در زمان راه اندازی یک سایت نیاز به یک متخصص سئو برای انجام سئوی فنی وجود دارد اما بعد از آن ، هر کسی می تواند آن را رعایت کند . برای این کار فقط کافی است در گوگل ، عبارت آموزش سئو جستجو شود که در این صورت مقالات بسیاری در این زمینه یافت می شود . همچنین در وبلاگ فروشگاه ساز و سایت ساز کاموا نیز آموزش‌هایی وجود دارد که می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

 

 – مکان مناسب برای کلمات کلیدی

– کسب و کار های نوپا نیازی به سئو ندارند

استفاده از دامنه با نام مرتبط با کار شما

 – استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی

 – استفاده از سرویس AdWords گوگل در سئو تاثیر دارد

موارد اشاره شده در متن بالا ، برخی از تصورات اشتباه مدیران سایت در مورد بحث سئو می باشد که با مطالعه آن ها می توانید علاوه بر جلوگیری از اتلاف وقت، سئوی سایت خود را نیز تقویت نمایید.

مقاله‌ی کامل را در ۱۴ تصور غلط در مورد سئو بخوانید.

درباره نویسنده

فاطمه