بازاریابی و فروش

طراحی وبسایت برای همایش و کنفرانس‌‌ها

طراحی وبسایت برای همایش و کنفرانس‌ها
نوشته‌ی فاطمه

این روز‌ها با فضای جدید اقتصادی و رشد روزافزون ایران، بازار همایش و کنفرانس‌های بین‌المللی در ایران بسیار داغ است. این همایش‌ ها که اکثرا به صورت غیرانتقاعی برگزار میشوند بیش از هرچیزی نیاز به وبسایتی خوب و مناسب برای معرفی سخنرانان و برنامه‌های خود و همچنین فروش بلیت دارند. در این پست ما روش‌هایی را برای طراحی وبسایت همایش‌ و کنفرانس به شما آموزش میدهیم

برگزاری رویدادها به شما کمک می‌کند دنبال‌کنندگان و مشترکین جدید جذب کنید که کمک قابل توجهی به ایجاد روابط جدید می‌کند. از طرفی این کار باعث آشنایی بیشتر با برند شما و در نتیجه تثبیت آن در بازار می‌شود.

اما برگزاری رویدادها صرفا مربوط به جذب مشتریان جدید نمی‌شود؛  بلکه فرصت خوبی است تا از مشتریان وفادار خود به روش‌های مختلف قدردانی کنید و روابط فعلی را دوباره قوی و محکم کنید. با توجه به مقاله “شناسایی جذب و وفاداری مشتریان” می‌دانیم که هزینه حفظ مشتریان فعلی بسیار کمتر از جذب کاربران جدید است. حال می‌خواهیم با روش‌هایی که می‌توانیم از طریق آن‌ها رویداد خود را اطلاع‌رسانی کنیم آشنا شویم.

استفاده از سامانه‌های فروش بلیت

روش اول این است که رویداد خود را از طریق سامانه‌های مدیریت رویدداد ایجاد کنیم و بلیت‌های مربوط به همایش خود را از این راه به فروش برسانید. ایوند،  ایونت سنتر و ایونت باکس از معروف‌ترین سامانه های ایجاد و مدیریت رویداد در ایران هستند. این سیستم‌ها به شما اجازه می‌دهند تا صفحه‌ی اختصاصی رویداد خود را ایجاد کنید و عکس‌ها و توضیحات رویداد را در آن قرار دهید. از طرفی برای برگزارکننده رویداد پنل مدیریتی درنظر گرفته شده تا از طریق آن بتوانند به آمار فروش،  اطلاعات شرکت‌کنندگان و ابزارهای کاربردی دیگر دسترسی داشته باشند. توجه کنید که در این روش صدها رویداد دیگر هم در صفحات اصلی این سامانه‌ها به نمایش درمی‌آیند که خودنمایی بین آن‌ها کار آسانی نخواهد بود.

مقاله کامل را اینجا بخوانید.

 

طراحی وبسایت و سامانه‌ی فروش بلیت اختصاصی

روش دوم طراحی وبسایت مخصوص رویداد خودتان است. در این روش شما یا باید خودتان را درگیر مسائل کدنویسی کنید اما حتی اگر دانش آن را داشته باشید کاری زمان‌بر است، و یا به شرکت‌ها سفارش پروژه دهید که بسیار هزینه‌بر است. مزیت این روش این است که رویداد شما در میان انبوهی از رویداد‌های دیگر گُم نمی‌شود و می‌توانید با دست بازتری به معرفی رویدادتان بپردازید. در این روش دیگر ابزارهای مدیریتی روش قبل را ندارید و حتی برای فروش بلیت باید به روش‌های سنتی مانند واریز وجه از طریق کارت به کارت متوسل شوید که در دنیای امروز دیگر چندان خوشایند نیست.

درباره نویسنده

فاطمه