بازاریابی و فروش تجارت الکترونیک

چرا راه‌اندازی وبسایت برای هر کسب‌وکاری لازم است؟

چرا راه‌اندازی وبسایت برای هر کسب‌وکاری لازم است؟
نوشته‌ی فاطمه

امروزه کسب و کارها تنوع بیشتری پیدا کرده اند و با افزایش تنوع٬ مخاطبین آنها هم نیازهای جدیدی پیدا کرده اند. برای دستیابی به این مخاطبین هم باید کانال‌های متفاوتی از بازاریابی را ایجاد کرد. یکی از اصلی‌ترین و شاید اساسی ترین کانال وبسایت است. اگر هنوز نمیدانید چرا داشتن وبسایت برای کسب و کارتان مهم است این مقاله را تا انتها بخوانید.

 

۱. با راه‌اندازی وبسایت کسب و کار شما اعتبار پیدا میکند

 

همه‌ی کسب و کارها توانایی تامین هزینه تبلیغات تلویزیونی و سایر کانال‌های پرهزینه را ندارند اما یک سایت امکان ارائه تصویری از شما را فراهم می‌کند که همیشه برای همه‌ی کسانی که به اینترنت دسترسی دارند قابل استفاده است. امروزه مشتریان شما بیشتر و بیشتر از اینترنت برای پیدا کردن محصول و سرویس‌هایی که نیاز دارند استفاده میکنند. کسب و کارهای کوچک با داشتن وبسایت اعتبار بیشتری پیدا میکنند. بدون آن، مشتریان احتمالی شما به سمت رقبایی خواهند رفت که سایت دارند.

اگر شما برای کسب و کار خود یک وبسایت دارید اما ظاهر حرفه‌ای ندارد، طراحی دوباره سایت شما با ظاهری حرفه‌ای و عکس‌های زیبا، به مشتریان شما اطمینان بیشتری برای استفاده از محصول یا سرویس شما خواهد داد. همچنین اگر سوالی برای مشتری پیش بیاید که بتوانید آن را از طریق سایت٬ بهتر و سریعتر پاسخ دهید باعث افزیاش اعتبار کسب‌و‌کار شما می شود.

 

۲. در هزینه‌های شما صرفه‌جویی میکند

 

به عنوان صاحب یک کسب و کار کوچک، شاید فکر میکنید توان پرداخت هزینه‌های یک سایت را ندارید. اما سایت باعث صرفه‌جویی در همه‌ی زمینه‌ها از قبیل بازاریابی، برقراری ارتباط و اطلاع رسانی میشود. به این صورت که با راه‌اندازی سایت نیازی نیست که هزینه‌های زیادی را صرف کانالی از بازاریابی کنید که مخاطب هدف مشخصی ندارد. هزینه راه‌اندازی و توسعه سایت و بازاریابی از طریق آن در مقایسه با هزینه‌های کانال‌های ارتباطی دیگر و تبلیغات آفلاین قابل مقایسه نیست.

از طرفی در دنیای امروز نداشتن وبسایت شما را در رقابت با دیگران عقب می‌اندازد.به طور مثال با ۳۵۰ هزار تومانی سالانه میتوانید وبسایت خود را در کمتر از ۱۰ دقیقه به کمک سایت ساز کاموا راه اندازی کنید. اما یک تبلیغ ساده در نیازمندی‌های همشهری ۲۵هزار تومان در روز (ارزان ترین اندازه) خواهد بود. در مقایسه با پتانسیل جذب مشتری یک وبسایت، هزینه ۳۵۰ هزار تومانی آن در هزینه‌های تبلیغات شما صرفه‌جویی خواهد کرد.

 

مقاله کامل را اینجا بخوانید.

درباره نویسنده

فاطمه